„Żywy jest Kościół Twój” – te słowa piosenki roku Ruchu Światło-Życie w cudowny sposób obrazują dzisiejszy Diecezjalny Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła, który odbył się w parafii św. Stanisława w Andrychowie. Ponad 250 osób zgromadzonych na Eucharystii, której przewodniczył ksiądz biskup ordynariusz Roman Pindel miało możliwość zaświadczyć swoim uczestnictwem, śpiewem i modlitwą o tym, że Wspólnota Oazy Rodzin jest pięknym obrazem Żywego Kościoła. 

Kościoła, w którym namacalnie widać tchnienie Ducha Świętego – w szczególny sposób wybrzmiało to podczas świadectw z wakacyjnych rekolekcji, którymi dzielili się uczestnicy Dnia Wspólnoty.

Kościoła, który jest domem otwartym dla wszystkich, gdzie Jezus stoi u drzwi i zaprasza – niesamowitym akcentem Dnia Wspólnoty było włączenie 33 nowych małżeństw do Domowego Kościoła.

Kościoła, którego źródłem życia i szczytem jest Eucharystia – w dniu dzisiejszym przy ołtarzu Pańskim stanął ksiądz biskup ordynariusz Roman Pindel i 14 kapłanów z moderatorem diecezjalnym ks. Jackiem Moskalem na czele aby koncelebrować Eucharystię w intencji Wspólnoty Domowego Kościoła.

Kościoła, który jest naszą najlepszą Matką – właśnie dziś usłyszeliśmy na kazaniu wygłoszonym przez ks. Jacka Moskala słowo o tym, nasz założyciel sługa boży ks. Franciszek Blachnicki zadbał o to abyśmy jak najwięcej czerpali z bogactwa naszej Matki-Kościoła, że żyjąc charyzmatem naszego Ruchu i wypełniając zobowiązania np. namiot spotkania lub regularne studium Słowa Bożego stajemy się błogosławieni (wg. Ewangelii z dnia Łk 11,27-28 – „Tak, błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają słowa Bożego i go przestrzegają”). 

Kościoła, w którym jesteśmy zjednoczeni w braterskiej miłości – to w szczególności można było zaobserwować podczas radosnej Agapy, którą z wielkim sercem i zaangażowaniem przygotował dla całej Wspólnoty rejon andrychowski z Pawłem i Magdą Jodłowskimi na czele. 
Chwała Panu za Żywy Kościół, którego jesteśmy członkami i świadkami.


Kasia i Radek.

 


Używamy ciasteczek
Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika. W ustawieniach przeglądarki możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.