Rekolekcje proponowane dla Domowego Kościoła - Rodzinnej Gałęzi Ruchu Światło-Życie 

 

Zapisy na rekolekcje odbywają się poprzez uzupełnienie formularza zgłoszeniowego.
Kliknij w link 
[Informacje i zapisy] z wybranego arkusza.

 
 

ORAR II STOPNIA - Rycerka Górna
w terminie: 8 – 12.11.2023
[Informacje i zapisy]

REKOLEKCJE EWANGELIZACYJNE - Szczyrk
w terminie: 12 – 14.04.2024
 
ORAR I STOPNIA - Tenczyn
w terminie: 1 – 5.05.2024
 
ORAR II STOPNIA - Bystrej Podhalańskiej
w terminie: 1 – 5.05.2024
 
NAMIOT SPOTKANIA - Szczyrk
w terminie: 17 – 19.05.2024

 

 

Bóg ma wspaniały plan dla Ciebie !
Poznaj go podczas rekolekcji w Szczyrku.
Zachęcamy do zapisów na Rekolekcje Ewangelizacyjne 

w terminie od  12-14.04.2024 r. 

Zapewniamy opiekę nad dziećmi. 

Zapisy i szczegółowe informacje: 

Katarzyna Mleczko - Tel: 500 128 302 lub: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

---------------------------------------------


Z Zasad Domowego Kościoła:

 

Do istoty pracy formacyjnej w kręgach należy również uczestnictwo w różnego rodzaju rekolekcjach organizowanych przez DK: rekolekcjach 15-dniowych I, II, III stopnia (oazach rodzin), kilkudniowych Oazach Rekolekcyjnych Animatorów Rodzin (ORAR I i II stopnia), rekolekcjach ewangelizacyjnych i tematycznych.

Rekolekcje te przeznaczone są dla małżonków wraz z dziećmi, jeśli nie ma przeszkód organizacyjnych. Na rekolekcjach (zwłaszcza 15-dniowych) powinien być realizowany także program formacyjny dla dzieci.

Program oazy I stopnia ma charakter ewangelizacyjno-katechumenalny; omawiane są również zagadnienia z zakresu duchowości małżeńskiej. Oaza II stopnia rozwija biblijne podstawy inicjacji liturgicznej; omawiane jest również przeżywanie okresów liturgicznych w rodzinie. Oaza III stopnia ukazuje rzeczywistość Kościoła jako wspólnoty.

ORAR I stopnia pogłębia rozumienie istoty, celu, duchowości i metody DK jako nurtu wspólnot rodzinnych w ramach Ruchu Światło-Życie. ORAR II stopnia przygotowuje małżeństwa do świadomego podjęcia posługi pary animatorskiej, ukazując wagę i odpowiedzialność zadań animatorów.

Formację podstawową stanowi przeżycie tematów formacyjnych według podręczników I i II roku pracy, oazy rekolekcyjnej I, II i III stopnia oraz ORAR I i II stopnia.

Członkowie DK po przeżyciu formacji podstawowej podejmują formację permanentną poprzez:

  • ciągłe pogłębianie formacji podstawowej,
  • realizację na spotkaniach miesięcznych tematów według materiałów proponowanych przez Centralną Diakonię DK lub według własnego wyboru,
  • udział w rekolekcjach i sesjach tematycznych DK,
  • Triduum Paschalne przeżywane w formie rekolekcyjnej we własnej parafii albo wyjazdowe,
  • uczestnictwo w ORD,
  • udział w rekolekcjach organizowanych przez RŚ-Ż i innych.

Używamy ciasteczek
Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika. W ustawieniach przeglądarki możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.