Minionej niedzieli, mimo niesprzyjających warunków, kilku nieustraszonych :) ze wspólnoty Domowego Kościoła Rejonu B-B I wybrało się na Szlak Różańcowy z Mesznej do Sanktuarium na Górce w Szczyrku. 
Modliliśmy się w intencji rodzin z naszej wspólnoty, szczególnie małżeństw przeżywających trudności oraz kapłanów, związanych z naszymi kręgami. Do szczyrkowskiej Pani zanieśliśmy także nasze osobiste intencje. Przez cały czas towarzyszył nam deszcz, a potem także wiatr. Nie było łatwo, ani przyjemnie, ale tym bardziej widzieliśmy sens tej modlitwy i tym lepiej mogliśmy rozważać tajemnice z życia Jezusa, zwłaszcza te bolesne. Spokój lasu i cisza dookoła nas dopomagała w refleksji nad swoim życiem, relacjami z innymi, ...
Trasę naszej modlitwy wytyczało 20 kapliczek, które przedstawiają poszczególne tajemnice różańcowe. Przepełniała nas radość i autentyczne szczęście, że mogliśmy w otoczeniu pięknej przyrody zanosić do Boga nasze prośby i ofiarować mu nasz trud. Mamy nadzieję, że ten rodzaj modlitewnej wędrówki będziemy podejmować w kolejnych latach. Już dziś zachęcamy innych i zapraszamy.
Basia


Używamy ciasteczek
Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika. W ustawieniach przeglądarki możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.