Czym jest Stowarzyszenie „Diakonia Ruchu Światło-Życie”?

Stowarzyszenie jest prawną formą organizacji diakonii Ruchu Światło-Życie, publicznym stowarzyszeniem wiernych (duchownych i świeckich) w rozumieniu Kodeksu Prawa Kanonicznego.

W jakim celu zostało powołane?

Celem Stowarzyszenia jest służba w Ruchu Światło-Życie, aby zachowując jedność i tożsamość mógł służyć swoim charyzmatem budowaniu Kościoła i pełnieniu jego misji w świecie współczesnym.

Kto i kiedy powołał Stowarzyszenie?

Powołała je Konferencja Episkopatu Polski w roku Wielkiego Jubileuszu 2000.

Kto może zostać członkiem?

W szeregi Stowarzysznia, w myśl Statutu, może wstąpić osoba, która przeżyła formację podstawową Ruchu Światło-Życie, uczestniczy w życiu i pracy Ruchu, podjęła dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka oraz ma ukończone 18 lat.

W jaki sposób mogę dołączyć?

Należy zgłosić się do Moderatora Diecezjalnego. Błogosławieństwo dla nowych członków Stowarzyszenia można przyjąć podczas Kongregacji Odpowiedzialnych lub Ogólnopolskiego Podsumowania Oaz.

Nie odbyłem formacji podstawowej. Czy mogę uzyskać członkowstwo Stowarzyszenia?

Osoby, które nie odbyły formacji podstawowej mogą dołączyć do Stowarzyszenia po spełnieniu indywidualnych wymagań formacyjnych określonych przez Centralną Diakonię Jedności.

Kiedy odbywają się spotkania Stowarzyszenia w naszej diecezji?

Spotkania zwyczajowo odbywają się dwa razy w roku.

Ile osób należy do Stowarzyszenia w naszej diecezji?

W naszej diecezji należy około 30 osób.

Jak wyglądają spotkania Stowarzyszenia w naszej diecezji?

Spotkania prowadzi moderator diecezjalny. Podczas spotkania poruszane są bieżące tematy Ruchu oraz cele i zadania długoterminowe.

Gdzie znajdę statut Stowarzyszenia?

https://www.bz.oaza.pl/index.php/menu-glowne/do-pobrania/category/8-dokumenty?download=29:statut-stowarzyszenia-diakonia-ruchu-swiatlo-zycie


Używamy ciasteczek
Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika. W ustawieniach przeglądarki możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.