W dniu 09.09.2023r Domowy Kościół obchodził swoje 50-lecie działalności. Główne obchody odbywały się na Błoniach Jasnogórskich w Częstochowie. Wcześniej bo już o godz. 10:00 w Dolinie Miłosierdzia słuchaliśmy świadectw członków DK i konferencji wygłoszonej przez bp Wiesława Śmigiel, przewodniczącego Rady ds. Rodziny KEP. Biskup zwrócił uwagę, iż rodziny są zobowiązane do wychowania młodego pokolenia w wymiarze społecznym.

Apostolat społeczny polega na przepajaniu świata moralnością. Powinniśmy mieć na uwadze to, iż zajmowanie się polityką ma oznaczać służbę. Rodzina również ma ogromną rolę w ramach struktur Kościelnych. Biskup prosił, abyśmy angażowali się w życie Kościoła, a także życzył wszystkim członkom DK błogosławieństwa i dalszego rozwoju wspólnoty.
Zanim przeszliśmy na Eucharystię był czas dla siostry i brata. Piękny czas spotkania z ludźmi z którymi było się na rekolekcjach. Czas wspomnień, radości i dzielenia się tym, co wydarzyło się od ostatniego spotkania. Nieraz były to spotkania po latach, a ludzie czuli się jakby widzieli się zaledwie wczoraj. 
Pod murami Jasnej Góry DK został przywitany przez przedstawiciela Paulinów, który zauważył, że dosłownie za chwilę będzie w nas krążyła Krew Chrystusa, a to oznacza, że jesteśmy Jego krewnymi, jego rodziną. Można było to poczuć we wspólnym śpiewie, modlitwie, homilii, a nawet w przewodniczeniu Eucharystii przez abp. Wacława Depo. Liturgia przyniosła nam słowa ze święta Świętej Rodziny do której nawiązywał w homilii bp Krzysztof Włodarczyk. Biskup powiedział, że naśladując cnoty Świętej Rodziny mamy już utorowaną drogę do życia wiecznego. Nasze przywileje czyli zobowiązania są naszą drogą do celu. Gdy brakuje nam czasu powinniśmy się udać na rekolekcje. Dzięki wszystkim tym przywilejom jesteśmy w stanie spojrzeć inaczej na życiowe problemy. Poprzez Eucharystię małżonkowie tworzą jedno ciało, jedną wspólnotę. A beatyfikacja rodziny Ulmów pokazuje nam, że do świętości można podążać razem. Powinniśmy pamiętać, że małżeństwo jest święte świętością Boga. Wszystkim członkom DK bp Krzysztof Włodarczyk życzył aby mocą Chrystusa wzrastał i rozwijał się Domowy Kościół. 
Na koniec wspólnie z członkami KWC udaliśmy się na Drogę Krzyżową. Było czuć moc i siłę we wspólnej modlitwie i świadectwach KWC. Jubileusz dał nam również przywilej odpustu, wielkiej radości, darowania win i otwarcia się na łaskę Boga. 


Używamy ciasteczek
Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika. W ustawieniach przeglądarki możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.