D0CC56B4 2602 4CC8 9412 6AEE24683475 Przeżyte rekolekcje tematyczne poświęcone Namiotowi Spotkania były dla nas pięknym, błogosławionym czasem. Zobowiązanie codziennej osobistej modlitwy, niejednokrotnie przez nas zaniedbywane, objawiło się nam jako dar spotkania z Panem Jezusem niczym z przyjacielem czy domownikiem, jako fundament pozostałych zobowiązań-darów. Co więcej nauki rekolekcyjne niewątpliwie przyczynią się do wzbogacenia naszego dialogu małżeńskiego o praktykę dzielenia się na nim Słowem z Namiotu Spotkania.

Pragniemy również zauważyć, że naszym zdaniem, krótka formuła rekolekcji jest dobrym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi, pozwala oderwać się od codziennych obowiązków, by korzystać z owoców Eucharystii, uwielbienia, konferencji w rekolekcyjnej wspólnocie.

Nina i Adrian

D0CC56B4 2602 4CC8 9412 6AEE24683475 Szczyrk 1-3.04.2022r.

 

W dniach 1–3 kwietnia odbyły się rekolekcje tematyczne w Szczyrku. Gościliśmy w nowoczesnym i zadbanym Salezjańskim Ośrodku Rekolekcyjno-Wypoczynkowym.

W rekolekcjach uczestniczyło 26 małżeństw z całej Polski, w tym jedno z Austrii. Prowadzącymi byli Maria i Artur Ryłkowie (wspaniałe małżeństwo). Opiekunem duchowym był ks. Andrzej Żmudka. Muzyczna Ania uświetniła nasze spotkania modlitewne śpiewem, graniem i radością jaka od niej promieniowała zarażając nas wszystkich. Cudowny radosny wujek i ciocie z diakonii wychowawczej zaopiekowali się dziećmi, aby rodzice mogli w pełni uczestniczyć w rekolekcjach.