received 1132887750687627 Od 9 do 13 listopada trwał ORAR ll w Rycerce Górnej.

Spotkanie z Bożą Miłością przeżywało 16 małżeństw. Rekolekcje prowadzili Ks. Jacek Moskal i Para Diecezjalna.
Bogu niech będą dzięki za ten czas.

IMG 20220819 120319 Kochasz? Działaj!

Aldona i Rafał (żona i mąż, rodzice Michała - 4 lata i Filipa - 1 rok)

Na rekolekcje jechaliśmy z otwartością, zaciekawieniem ale z lekkim niepokojem. Martwiliśmy się jak dojedziemy, czy nasz starszy syn będzie chciał pójść do diakoni wychowawczej (bo to nasz kochany introwertyk), czy damy radę z młodszym synem na spotkaniach, czy przy chłopakach w ogóle uda nam się dotknąć tych treści. Nie liczyliśmy zbytnio na zaskakujące tematy, bo przecież co nowego mogłoby się pojawić, tyle już wiemy. Teraz myślimy o tym z rozbawieniem, bo prawda okazała się daleka od naszych myśli. Liczyliśmy również na odpoczynek, super plażowanie (bo ośrodek blisko morza) i to było naszą mocną motywacją by pojechać w to miejsce. Przed rekolekcjami oddaliśmy ten czas Panu, by On się tym zajął i nawet jak się nie uda poznać wszystkich treści, to Bóg może zmienić wszystko i przyjść z łaskami nawet tylko w jednym posłyszanym zdaniu.

D0CC56B4 2602 4CC8 9412 6AEE24683475 Przeżyte rekolekcje tematyczne poświęcone Namiotowi Spotkania były dla nas pięknym, błogosławionym czasem. Zobowiązanie codziennej osobistej modlitwy, niejednokrotnie przez nas zaniedbywane, objawiło się nam jako dar spotkania z Panem Jezusem niczym z przyjacielem czy domownikiem, jako fundament pozostałych zobowiązań-darów. Co więcej nauki rekolekcyjne niewątpliwie przyczynią się do wzbogacenia naszego dialogu małżeńskiego o praktykę dzielenia się na nim Słowem z Namiotu Spotkania.

Pragniemy również zauważyć, że naszym zdaniem, krótka formuła rekolekcji jest dobrym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi, pozwala oderwać się od codziennych obowiązków, by korzystać z owoców Eucharystii, uwielbienia, konferencji w rekolekcyjnej wspólnocie.

Nina i Adrian