Ważną dziedziną zaangażowania diakonii modlitwy są spotkania modlitewne.

Stanowią one okazję do dzielenia się w modlitwie

ze wspólnotą swoją osobistą relacją z Bogiem

oraz do służenia sobie nawzajem modlitwą wstawienniczą.

Głośna modlitwa spontaniczna staje się świadectwem dialogu z Panem,

a zarazem ubogaceniem wspólnoty i okazją do pogłębienia wiary zgromadzonych.

Wzajemne dzielenie się umacnia pragnienie bliskości Boga

i stanowi mobilizację do posługi w życiu codziennym.

Spotkania modlitewne stanowią też okazję do umocnienia jedności

przez stały przepływ intencji modlitewnych i informacji dotyczących życia wspólnoty.

(ks. Ryszard Nowak "Diakonia Modlitwy")

SPOTKANIA FORMACYJNE

Są to spotkania członków Diecezjalnej Diakonii Modlitwy, gdzie wspólnie stają przed Bogiem w modlitwie wspólnotowej, aby wzajemnie umacniać się w wierze, uwielbiać, dziękować oraz prosić w myśl ewengelicznych słów "Jeśli dwóch z was na ziemi zgodnie o coś prosić będzie, to wszystko otrzymacie od mojego Ojca, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj lub trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich" (Mt. 19,18-20). Jest to także czas formacji w Diakonii Modlitwy, dzielenia się drogą do Boga, radościami i trudnościami na niej.

Termin spotkań formacyjnych to każdy czwarty wtorek miesiąca w Bielsku-Białej w parafii Opatrzności Bożej o godzinie 19:00 (salki).

Zapraszamy do wspólnej modlitwy i formacji!

 

 


POKŁOSIE naszych czuwań:

 
3 grudnia 2009r.

"On chce twego matczynego serca"

W ostatnim czasie pokazujesz mi Jezu poprzez rodzinę, ludzi, różne wydarzenia, że Ty jesteś MIŁOŚCIĄ i chcesz, abym otworzyła swoje serce i pozwoliła Ci działać. Abym nie krzywdziła siebie, ale zaakceptowała siebie taką jaką jestem. TY mnie teraz potrzebujesz właśnie taką i chcesz działać przeze mnie... Moje serce się boi w pełni otworzyć na MIŁOŚĆ, którą mi dajesz...

Dziękuję Ci Jezu, że tchnąłeś w me serce pragnienie bycia na spotkaniu modlitewnym w 1czwartek listopada. Mogłam u Twoich stóp po raz kolejny, ale jakoś bardziej dojrzały i świadomy, po prostu powierzyć Ci siebie, taką jaką jestem, abym nie miała żalu do siebie, że nie podołam w byciu dobrą matką itd.... Wiem, że nie będzie łatwo, ale ufam Twojej MIŁOŚCI. Amen. (Beata)