Jeżeli przeraża Cię długość tego artykułu zapraszamy do krótkiego streszczenia tego tekstu.

Jeżeli jednak jesteś ciekawy świata i umiesz sprawnie składać literki zachęcamy do zapoznania się z całością :D

W skrócie: Diecezjalna Diakonia Komunikowania Społecznego organizuje spotkania w parafiach i rejonach na następujące tematy:

  • Historia Ruchu Światło-Życie,

  • Oaza a rozwijanie pasji i zainteresowań,

  • Kościół i media,

  • Komunikacja międzyludzka.

Dla nowo powstałych oaz dedykujemy program „Oaza na start”. W ramach tego spotkania poruszamy fundamentalne kwestie dotyczące funkcjonowania oazy parafialnej (prowadzenie spotkań, rola animatora), a także dostarczamy najistotniejszej wiedzy na temat Ruchu Światło-Życie (historia, droga formacyjna).

DKS1 Kiedy słyszymy o Diakonii Komunikowania Społecznego to pierwsze na myśl przychodzą nam nasze oazowe media: strona bz.oaza.pl, fanpage na Facebooku czy diecezjalna grupa. Niektórzy może skojarzą jeszcze tajemniczy skrót DKS z grafikami, plakatami czy biuletynem. Rzeczywiście, jednym z podstawowych zadań naszej diakonii jest budowanie wspólnoty poprzez wymianę informacji, umożliwianie komunikacji wewnątrz Ruchu oraz medialne wspomaganie oazowych inicjatyw.

Mniej oczywistym obszarem naszych działań jest edukacja i budowanie świadomości członków oazy. Nasza diecezjalna diakonia od kilku lat realizuje to zadanie poprzez spotkania o Ruchu, które prowadzimy na rekolekcjach wakacyjnych w ramach poważnych wieczorów. Ilość zaproszeń oraz zaangażowanie uczestników świadczą o zapotrzebowaniu na tego typu inicjatywy.

Nasza Diakonia, rozpoznając w ten sposób przestrzeń do służby, wychodzi naprzeciw z propozycją spotkań edukacyjnych. Mogą one dotyczyć następujących tematów:

  • Historia Ruchu Światło-Życie,

  • Oaza a rozwijanie pasji i zainteresowań,

  • Kościół i media,

  • Komunikacja międzyludzka.

Spotkania chętnie poprowadzimy na poziomie parafii, jak i rejonu. DKS2

Dodatkowo, organizujemy spotkania Oaza na start. Jest to jakby „Ruch w pigułce” - mówimy o funkcjonowaniu wspólnoty parafialnej, drodze formacyjnej, prowadzeniu spotkań, historii oazy. Program Oaza na start dedykowany jest nowo powstałym wspólnotom oazowym lub takim, w których z powodu braków kadrowych, spotkania prowadzą osoby, które nie ukończyły formacji permanentnej.

Jeżeli zainteresowała Cię nasza oferta edukacyjna skontaktuj się z naszym odpowiedzialnym Jarosławem Pszczółką (jaroslawpszczolka(at)vp.pl).

Daj nam okazję do służby!

Diecezjalna Diakonia Komunikowania Społecznego

dks logo

PS Jeżeli jesteś po 2° ONŻ zawsze możesz wstąpić w nasze szeregi i wspólnie podejmować służbę! #autopromocja