Dni skupienia animatorów

11, 15 kwietnia 2023 Bystra "Nazaret"

Triduum Paschalne w formie rekolekcyjnej

Bystra, 06-09.04.2023 r.

Zapisy na rekolekcje wakacyjne

27.03.2023r. godz. 20:00 - 12.04.2023r. 23:59

Terminy rekolekcji wkacyjnych

Znamy terminy rekolekcji wakacyjnych!

Więcej informacji znajdziecie w artykule!

   

OM 1

W dniach 10-12.02.2023 r. w Bystrej, w domu rekolekcyjnym „Nazaret”, 20 rodzin i małżeństw Domowego Kościoła rejonu cieszyńskiego przeżywało swoją Oazę Modlitwy. Moderatorami tej Oazy byli: ks. Jakub Studziński oraz Agatka i Boguś Kołacz, a konferencje, których tematem było hasło roku Ruchu Światło-Życie, czyli „Życie w świetle”, głosili nam Joasia i Jacek Koch z diecezji gliwickiej.

To był niezwykle święty i cudowny czas, czego dowodem były głębokie świadectwa z tych rekolekcji. Jak to podkreślił jeden z uczestników – „Pan Jezus bardzo się do nas spieszył, że aż się bałem, żeby sobie nóg nie połamał”, a On nie tylko nogi, ale cały się przełamał dla nas i takie przełamane Ciało Pańskie adorowaliśmy pierwszego wieczoru.

W czasie tej Oazy uczestnicy doświadczyli prawdziwego spotkania z Jezusem, który jest naszym Światłem i Życiem. Spotkaliśmy naszego Pana w Eucharystii, w Jego słowie, w drugim człowieku, w kapłanie. Szczególnym doświadczeniem tej Oazy były świadectwa księdza Jakuba oraz Joasi, modlitwa uwielbienia prowadzona przez Jacka wraz Czarkiem i Gosią.

Natomiast szczytem Oazy była wieczorna modlitwa wyrzeczenia się zła i ciemności zakończona niezwykle intymną adoracją Najświętszego Sakramentu. W tej wyjątkowej chwili można było
namacalnie przytulić Pana Jezusa do swego serca i oddać Mu swe życie.

Chwała Panu za ten cudowny czas Oazy Modlitwy dla naszego rejonu.

OM 2

om 10

om 11

om 12

om 14

om 15