Akademia animatora

3-4 grudnia Bystra "Nazaret"

Diakonia Liturgiczna zaprasza na spotkania!

Bystra, I spotkanie: 26.09.2022 r.

   

Wilamowice2  

     W dniu 12.06.2022 w Wilamowicach odbył się Dzień Wspólnoty kończący rok formacyjny. Spotkaliśmy się pod przewodnictwem ks. Biskupa Piotra Gregera. Podczas homilii ks. biskup odniósł się do obchodzonej w tym dniu Uroczystości Trójcy Świętej. Wskazał nam nie tylko jak wielka to tajemnica, ale również że to codzienność. W Imię Trójcy Świętej rozpoczynamy nasze życie chrześcijańskie i kończymy je w wymiarze doczesnym. Jest dla naszych rodzin wzorem, bowiem w różnorodności możemy tworzyć jedność. Ponadto wskazał na fakt, że w pełnej miłości rodzinie uniżamy się na rzecz innych jej członków, tak jak to można zaobserwować właśnie w Trójcy Świętej.

     Podczas Dnia Wspólnoty mogliśmy poznać nową parę diecezjalną, która otrzymała dekret. Zobaczyliśmy również reprezentantów Diakonii oaz Wakacyjnych, którzy w ramach rozesłania odebrali świece oaz średnich. Modliliśmy się również za składających deklaracje przystąpienia do KWC, a w ramach krótkiego wystawienia prosiliśmy przed Panem o liczne i dobre powołania kapłańskie oraz zakonne.
     Oczywiście jak w trakcie większości Dni Wspólnoty spotkaliśmy się na Agapie. Był to czas wspólnego posiłku rozmowy oraz zabaw dla najmłodszych. Tradycyjnie spotkaliśmy się "przy grillu", a dzieci mogły korzystać z wielu przygotowanych na to popołudnie atrakcji. Nie zabrakło nam w tym dniu wspaniałej pogody oraz humoru. Zachęcam do obejrzenia foto oraz wideo relacji z tego wydarzenia. Znajdziecie ją tradycyjnie na naszej stronie oraz w mediach społecznościowych.

ozio_gallery_nano