Rekolekcje ODB

1-15.07.2022 r., Zbąszyń

Diakonia Wyzwolenia

24.04; 14.05; 11.06, Parafia św. Pawła Apostoła w Bielsku-Białej

Zapisy na Rekolekcje

29.04.2022 r. - Pobierz prezentację i przekonaj uczestników!

Dni Skupienia Animatorów

Bielsko-Biała, 19.04; 23.04; 21.05.2022r.

Wsparcie dla Ukrainy

Poznaj sprawdzone możliwości pomocy

   

dk wisla

Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus,


W tym świadectwie chcę podzielić się przeżyciami z rekolekcji Domowego Kościoła w Wiśle w kwietniu 2022 roku.

Wcześniej ukończyłam pełną formację w Ruchu Światło-Życie, oraz byłam trzy razy animatorką posługującą na rekolekcjach wakacyjnych. Zastanawiałam się więc, czym Pan Bóg może mnie „zaskoczyć” na tych kilkudniowych rekolekcjach – przecież wszystko znam od podszewki. 

Jednak jako rodzina w Domowym Kościele stawiamy swoje pierwsze kroki i były to nasze pierwsze rekolekcje w Domowym Kościele. Jak się okazało, odkryłam na nowo obecność Ducha Świętego, którego idealnie obrazują dzieci będące na rekolekcjach. To one wnoszą życie, są nieustannym ruchem, są radosne, bezpośrednie i szczere. Bije od nich sama PRAWDA.

Czas rekolekcji był dla nas czasem spędzonym w bliskości z Bogiem. Skupienia się na małżonku oraz naszym dziewięciomiesięcznym synku. Cieszymy się, że mogliśmy się „zatrzymać” i głębiej zastanowić się nad wartością swojego życia i czasem, który dostaliśmy od Boga do zagospodarowania tu na ziemi.


Bardzo umocniły nas również świadectwa, które opowiadały małżeństwa z dużo dłuższym stażem niż nasze. Świadomość tego, że w swoich trudnościach miały zarówno Pana Boga („trzy osoby”) jak i swoją drugą połówkę, dzieci, wspólnotę jest pocieszeniem. W walce ze złem mamy po swojej stronie całe wojsko Boże. Świadectwa te są potwierdzeniem słów: „O nic się już nie martwcie, ale w każdej sprawie wasze prośby przedstawiajcie Bogu w modlitwie i błaganiu z dziękczynieniem. A pokój Boży, który przewyższa wszelki umysł, będzie strzegł waszych serc i myśli w Chrystusie Jezusie” (Filipian 4:6, 7, Biblia Tysiąclecia, wydanie V).


Życzymy sobie i Wam, abyśmy byli po prostu szczęśliwi. Przed nami jeszcze wiele ciekawych dni, a także ludzi, których Bóg postawi nam na naszej drodze.


Szczęść Boże,
Anna Łęcka-Mazurek

dk wisla1

dk wisla2

dk wisla3