KODA - zapisz się już teraz!

12-21.08.2022 r., Parafia św. Pawła w Bielsku-Białej

SEZAM KOMIS

ul. 11 Listopada 61, Bielsko-Biała

   

cdm 5 W Warszawie 26-28. 11.2021r. odbyła się Oaza Modlitwy Centralnej Daikonii Modlitwy. Przybyliśmy z całej Polski, a z naszej diecezji - Beata, Marysia z Arturem, i ks Andrzej. Tematem OM był „Rozwój życia duchowego na podstawie formacji Ruchu Światło-Życie, ks. Franciszka Blachnickiego” a prowadził je nowy moderator CDM ks. Bartosz Jankowski.

Ks. Bartek w piątkowy wieczór, gdy się zawiązywała nasza wspólnota poprosił
o narysowanie naszej drogi modlitwy. Było to bardzo ubogacające, bo każdy mógł wejrzeć głęboko w siebie i podzielić się tym. Na wieczornej Eucharystii zapytał się, „czego ja potrzebuję dzisiaj?”.

W sobotę i niedzielę przedstawił nam na trzech konferencjach różne formy modlitwy, oparte na Katechizmie Kościoła Katolickiego jak również przedstawił wizję ks. Franciszka Blachnickiego jak oazowicz ewaluuje w swojej modlitwie, poprzez kolejne stopnie formacji, które prowadzą do dojrzałej relacji osobowej.

Modlitwa:

•myślna, słowna - wchodzenie w siebie. 

•rozważanie - poznawanie Boga, zmiana siebie.

•kontemplacja - rozszerzanie swojego serca – gotowość do przyjęcia woli Bożej, wychodzenie do ludzi.

OM była na przełomie roku liturgicznego i słowo niedzielne wzywało nas do odważnego bycia przy Bogu „Nabierzcie Ducha
i podnieście głowy, bo idzie Król chwały, módlcie się, bo Pan idzie żywy Bóg.
Był to czas spotkania się z ludźmi a przede wszystkim czas oczekiwania po zeszłorocznym „NIC” czas, w którym zostawia się dom, troski dnia codziennego, przyjeżdża się pobyć z Panem Bogiem.

Na końcu był czas dzielenia się owocami działania Łaski Bożej, ale było też, wiele cennych świadectw wypowiedzianych w trakcie OM. Beata z Chorzowa powiedziała, że „ Jak rzykosz to mosz ” :)

Boże jak zawsze jesteś wielki i czas z Tobą jest owocny.

Beata J

ozio_gallery_nano