KODA - zapisz się już teraz!

12-21.08.2022 r., Parafia św. Pawła w Bielsku-Białej

SEZAM KOMIS

ul. 11 Listopada 61, Bielsko-Biała

   

rdw leszczyny W niedzielę 05.12 w kościele pw. Chrystusa Króla na Leszczynach odbył się adwentowy dzień wspólnoty rejonu Bielsko-Biała I. Spotkały się wspólnoty młodzieżowe oraz Domowego Kościoła m.in. z Leszczyn, Złotych Łanów, Straconki, Wilkowic, Lipnika oraz Buczkowic. Spotkanie rozpoczęła para rejonowa oraz odpowiedzialny za Oazę Młodzieżową w rejonie.

Po powitaniu odbyła się konferencja prowadzona przez ks. Marcina Gajzlera, w czasie której poruszony został temat „Prawdy”- tego czym jest, czy jest obecna w naszym życiu oraz jak do niej dążyć. Następnie miejsce miała adoracja z Namiotem Spotkania. Później w dwóch kręgach młodzieżowych oraz trzech kręgach Domowego Kościoła odbyły się spotkania w grupach, w czasie których mogliśmy podzielić się swoimi doświadczeniami wspólnotowego odkrywania Boga, bliźniego i siebie, a także zastanowić się nad tym, jak Kościół może dotrzeć do osób zagubionych. Po spotkaniach w grupach mogliśmy wspólnie przeżyć Eucharystię, na której była okazja wysłuchać kazania ks. Marcina, które dotyczyło tego, że każdy z nas, ludzi tworzących Wspólnotę Kościoła może podejmować codzienne działania, by przyłączać się do dzieła Chrystusa. Po Mszy Świętej miała miejsce Agapa, na której przy ciepłych napojach oraz ciastach upieczonych przez członków wspólnoty z Leszczyn mogliśmy poznać nowe osoby oraz porozmawiać ze znajomymi z rejonu.

Gosia

rdw zywiec Wspólnoty Domowego Kościoła oraz Oazy Młodzieżowej Rejonu Żywiec spotkały się na swoim Dniu Wspólnoty w sobotę, 4 grudnia, w Wieprzu w parafii Niepokalanego Serca NMP. Podczas Namiotu Spotkania pochylaliśmy się nad zagadnieniami synodalnymi. Po indywidualnej modlitwie nastąpił najważniejszy punkt programu, czyli Eucharystia. Oprawą muzyczną zajął się zespół muzyczny „Puls Boga” z Ciśca. Następnie w grupach dzieliliśmy się przemyśleniami z Namiotu Spotkania i udaliśmy się na Agape, by spędzić razem trochę czasu i porozmawiać. Za ten czas bycia we wspólnocie – Chwała Panu!

Kasia

 

 

ozio_gallery_nano